BocianiMy w Lasach

FINALISTA konkursu #Natura2000AWARD

Najlepsze praktyki ochrony i zarządzania bocianem czarnym w Polsce czyli projekt BocianiMy realizowany w latach 2017-2020 przez SGGW Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie wraz z Komitetem Ochrony Orłów został doceniony przez grono ekspertów oceniających wnioski I etapu konkursu Natura2000Awards. Spośród 96 inicjatyw BocianiMy znalazł się w gronie 27 Finalistów.

W ramach projektu BocianiMy na aż 20 obszarach sieci Natura 2000 w całej Polsce wdrożono imponujący szereg działań poprawiających ochronę bociana czarnego, a także przeprowadzono monitoring, dzięki któremu bocian czarny jest obecnie jednym z najintensywniej monitorowanych gatunków w Polsce.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w pięciu kategoriach nagród: Ochrona na lądzie (w której nominowany jest nasz projekt), ochrona środowiska morskiego, komunikacja, współpraca na rzecz przyrody oraz współpraca transgraniczna. Ponadto od 14 marca do 25 kwietnia 2024 r. obywatele europejscy głosowali online za swoją ulubioną inicjatywą. Inicjatywa która poruszyła najwięcej serc i zdobyła większość głosów zostanie ogłoszona także podczas ceremonii.
Jeśli ktoś chciałby towarzyszyć nam podczas ceremonii finałowej w Brukseli 29 maja 2024, można zarejestrować się na stronie Natura 2000 Award Ceremony i na żywo śledzić uroczystość wręczenia Nagród. Do zobaczenia!